برای مشاهده اطلاعات این بخش به مدیریت ماژول رفته و فیلتر موقعیت را روی "offcanvas" قرار دهید

ویژه

رسیدن به تمرکز عالی ذهن و داشتن حافظه بسیار قوی ...

tb 1

قهرمانان کسب و کار

اطلاعات تماس 02632402186

توضیح

شروع کار بدون سرمایه (مدل سه تا یک)
قهرمانان کسب‌وکار چگونه کارشان را شروع می‌کنند؟


سبحان قاسمیان هستم. کارم آموزش شروع و رشد کسب‌وکار است. من به کارآفرینان کمک می‌کنم کسب‌وکاری متناسب با علایق و توانمندی خود شروع کنند و اگر کسب‌وکاری دارند در کمتر از 12 ماه به‌اندازه 12 سال آن را رشد دهند.
یکی از تله‌های خطرناکی که اغلب کارآفرینان مخصوصاً کسانی که می‌خواهند اولین کسب‌وکارشان را شروع کنند در آن گرفتار می‌شوند این است که کارشان را با سرمایه زیاد شروع می‌کنند. در اغلب موارد پولشان را هدر می‌دهند.
مشکل دیگر این است که خیلی از کارآفرینان سال‌ها شروع و یا رشد کارشان را به بهانه نداشتن سرمایه کافی به تأخیر می‌اندازند و در این تأخیر طولانی فرصت‌های زیادی را از دست می‌دهند.


پول و سرمایه شاید یکی از ضروریات هر فعالیتی باشد اما قطعاً مهم‌ترین عامل فعالیت نیست. مخصوصاً در کسب‌وکار که عوامل بسیار مهم‌تری در هر کاری نقش کلیدی دارند.


فرض کنید خودرویی که می‌تواند با سرعت زیاد برود و امکانات داخلی و رفاهی زیادی دارد به دست فردی بدهیم که تاکنون سوار خودرو نشده است. چه اتفاقی می‌افتد؟ احتمالاً این فرد قادر به حرکت دادن و استفاده از خودرو نیست و اگر هم حرکت دهد صد در صد خودش و خودرو را نابود می‌کند.


اغلب کارآفرینان سال‌ها یا منتظر می‌مانند و یا تلاش می‌کنند که سرمایه‌ای به دست آورند تا بعدازآن کسب‌وکاری را شروع کنند. این بدترین روش ممکن برای شروع کسب‌وکار است. راه ساده‌تر و عملی‌تر این است که در مقیاسی کوچک کار را شروع کرد.

بعد از سرمایه برای رشد استفاده کرد. ابتدا با خودروهای اجاره‌ای و مربی رانندگی را یاد بگیریم و بعد خودروی گران‌قیمت را برانیم. احتمالاً شما هیچ‌گاه خودروی گران‌قیمت را برای آموزش رانندگی استفاده نمی‌کنید.


خیلی از کسانی که به کارآفرینی علاقه دارند و دوست دارند کسب‌وکار خودشان را شروع کنند به دلیل ترسی که دارند حتی یک‌بار امتحان نمی‌کنند و یک بهانه بزرگ می‌آوردند: «کسب‌وکار سرمایه می‌خواهد.»


نکته جالب این است که تاکنون هیچ ثروت و سرمایه‌ای به‌تنهایی نتوانسته کسب‌وکار ایجاد کند. بلکه یک فرد کارآفرین توانسته حتی بدون سرمایه کسب‌وکار ایجاد کند و از کسب‌وکار ثروت ایجاد کند. پس این خرافات را فراموش کنید که پول، پول می‌آورد.

در اینجا می‌خواهم مدل 1، 1 و 1 (سه تا یک) را معرفی کنم که شما با کمترین سرمایه بتوانید اولین کسب‌وکارتان را شروع کنید. اگر هم کسب‌وکار دارید می‌توانید ایده‌های جدید را با کمترین سرمایه امتحان کنید. نکته مهم این است که شما فقط زمانی حق‌دارید سرمایه‌گذاری خود را در کاری افزایش دهید که از نتیجه دادن آن مطمئن شوید. اشتباهی که خیلی از کارآفرینان می‌کنند این است که ابتدا سرمایه خود را صرف امتحان کردن ایده‌ای می‌کنند و بعد برای اجرا و رشد ایده‌شان بودجه‌ای ندارد.

حد مجاز صرف سرمایه و پول برای امتحان ایده چقدر است؟

نمی‌خواهم در اینجا مبلغ بگویم. شاید 1000تومان شاید یک میلیارد تومان. بستگی به سرمایه در دسترس شما دارد. عددی که تقریباً در اکثر موارد جواب می‌دهد 10 درصد از سرمایه شما است. یعنی شما حداکثر تا 10 درصد سرمایه موجود می‌توانید برای امتحان کردن یک ایده ریسک کنید.

تاریخ برگزاری سمینار سه‌شنبه 3 اردیبهشت
سانس اول: 16 الی 18
سانس دوم: 18 الی 20
محل برگزاری: کرج، آزادگان، ابتدای خیابان برغان، کوچه شهید هاشمی‌نژاد، ساختمان حاتم، طبقه 2 واحد2 (فرهنگ گستر)

تاریخ برگزاری سمینار چهارشنبه 4 اردیبهشت، پنج‌شنبه 5 اردیبهشت و جمعه 6 اردیبهشت
سانس اول: 16 الی 18
سانس دوم: 18 الی 20
محل برگزاری: کرج،بلوار امام زاده حسن، سه راه زکریای رازی، پردیس کشاورزی، سالن شهدای پردیس

شهر

کرج

ویدئو

نظرات

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید