برای مشاهده اطلاعات این بخش به مدیریت ماژول رفته و فیلتر موقعیت را روی "offcanvas" قرار دهید

ویژه

یک گفتار درست، ابزاری توانمند است.(مارک تواین) ...

مقالات اساتید

قدم اول: روی یک صندلی راحت می نشینیم و هرگونه عوامل مزاحم را برطرف می کنیم، جایی ساکت و آرام و بدون رفت و سروصدا

قدم دوم: چشم ها را می بندیم و توی ذهن خود با صدای آرام از عدد 50 برعکس می شماریم تا به عدد یک برسیم و بین هر دو عدد به اندازه یک شماره فاصله در نظر می گیریم. مثلا 50 فاصله و 4 فاصله 48 تا عدد یک
نکته1: اگر افکار مزاحم به ذهن ما آمدند با آنها نمی جنگیم بگذاریید آرام و راحت باشند شما کار خودتان را انجام دهید.
نکته2: اگر شمارش اعداد را گم کردید نگران نباشید از هرجایی که دوست داشتید مسیر را ادامه بدهید.

قدم سوم: با چشمان بسته حالا عضلات بدن خود را از فرق سرتا نوک انگشتان پا شل و راحت و ریلکس کنید، اعضای بدن خود را ببینید، تصویر آنها را بسازید در ذهن که دارند شل و راحت و ریلکس می شوند مثلا موهای سر، پوست سر، عضلات هر عضو را داخل ذهن خود نام ببرید و تصور کنید عضوی که نام می بریید عضلاتش از هم باز و شل می شوند، شل کردن عضلات را ادامه دهید، عضلات پیشانی ، دندان ها ، زبان ، داخل دهان ، داخل سر، جمجمه ، عضلات گردن، تک تک مهره های گردن، بعد عضلات دست ها، دست راست ، تک تک انگشتان ، کف دست ، پشت دست ، مچ دست، ساعد ، آرنج بازو ، کتف و تمام عضلات دست راست و حالا تک تک عضلات دست چپ را هم مثل دست راست نام ببرید و آنها را شل و راحت ریلکس کنید.

nlp

بعد تمام عضلات جلو و شکمی خود را تک تک نام ببرید و تقسیم کنید و شل و راحت کنید مثل قفسه سینه، شش ها ، قلب ، کبد ومعده و تمام عضلات جلوی از عضلات حنجره تا معده کاملا شل و راحت و ریلکس، حالا تمام عضلات پشت ، ستون فقرات تک تک مهره های پشت را هم ببینید، شل و رها کنید. حالا نوبت عضلات پاها است پای راست ، تک تک انگشتان، پای راست از انگشتان شصت تا کوچک، کف پا، روی پا ، پاشنه پا، مچ پا ، ساق پا ، ماهیچه پشت ، زانو ، ران ، باسن و تمام عضلات پای راست و به همین ترتیب تمام عضلات پای چپ کاملا شل و راحت و ریلکس شود.

قدم چهارم: حالا به صورت ذهن می رویم به یک طبیعت زیبا و آشنا، آخرین مسافرتی که در طبیعت، دریا و جنگل داشته را به یاد می آورییم و خودمان را در آن فضا مجسم می کنیم دقیقا فیلم آن صحنه های گذشته را می بینیم و همان حس و حال را در خود تجربه می کنیم، چند دقیقه در آن فضا می مانیم و آن را تجربه لذت بخش گذشته را دوباره با خود یادآوری می کنیم.

قدم پنجم: برنامه ریزی ذهنی برای رهایی از احساسات منفی و جایگزین احساسات مثبت 
با خود جملات تاکیدی مثبت را تکرار می کنیم، مثل من احساس می کنم، روز به روز از هرجهت بهتر و بهتر می شوم – من احساس می کنم اعتماد به نفس بیشتری دارم – من احساس روحیه عالی دارم – من احساس می کنم روز به روز از هر جهت بهتر و بهتر هستم و هر جمله تاکیدی مثبتی که خودتان دوست داریید. حالا برنامه ریزی ذهنی به صورت فیلم و تصویر : فیلمی از خودتان ببینید که دارای روحیه عالی، شاد و پرانرژی هستید ، به موفقیت های مورد نظر خود رسیده اید. سالم و تن درست هستید. پولدار و ثروتمند هستید و کاملا شاداب و پر انرژی و خلاصه در فیلم و موقعیتی که دوست داریید را بسازید و ببینید.

قدم ششم: چند دقیقه فقط به صدای تنفس خود گوش کنید و با دم و بازدم در ذهن خود بگویید آرامش ، آرامش ، راحتی ، آرامی ، انرژی ، شادی

unnamed 3

قدم هفتم: خروج از حالت
یادتان باشد به هیچ عنوان بصورت لحظه ای و سری از این حالت خارج نشوید با این دستور با خود تکرار کنید « من از شماره 1 تا 5 می شمارم وقتی به شماره 5 رسیدم چشم را باز می کنم و احساس شادی و نشاط خاصی می کنم و شمارش را آغاز کنید 1و2و 3 دوباره وقتی به شماره 3 رسیدید تکرار کنید. من از شماره 3 تا 5 می‌شمارم وقتی به شماره 5 رسیدم و چشمام را باز کردم احساس شادی و نشاط خاصی می کنم و از 3 تا 5 بشماریید و وقتی به شماره 5 رسیدید چشمان خود را باز کنید و با خود تکرار کنید واقعا چنین است من احساس شادی و نشاط خاصی می‌کنم.»

بعدا دست‌ها را حرکت دهید ، پاها را حرکت دهید و کم کم از این حالت خارج شوید.

نکته: در صورتی که در این حالت خواب رفتید نگران نباشید بسیار خواب راحت و جذابی برای شما خواهد بود.

لطفاً برای شنیدن صوت همین مراحل به صورت کامل روی لینک زیر بزنید و وارد اینستاگرام ما بشوید و این صوت را گوش بدهید.
صوت تمرینات عملی برای رهایی از اضطراب و استرس

کوروش سلطانی
روانشناس و مبتکر روش
csslife

برای دست یافتن به سلامتی دائمی، بایستی کارها را به‌طور پیوسته و همه روزه انجام دهید. یادتان باشد وقتی هنگام صبح، زنگ ساعت به صدا در می‌آید و شما آن را خاموش می‌کنید و دوباره می‌خوابید و سپس با عجله از خواب بیدار می‌شوید، لباس می‌پوشید و به سرکارمی‌روید، ضربه‌هایی مکرر و دائمی به سلامت خود وارد می‌کنید. رفتن به سرکار یعنی شروع سردردهایتان، چرا که نمی‌‌دانید با این حجم از ایمیل یا ارباب رجوعی که آمده است چه کنید و کدام را جواب دهید، پس ضربه‌ دیگری به سلامتی شما وارد می‌شود. یا این‌که آن‌قدر کار کنید که صدای قار و قور شکمتان بلند شود و سپس چشم باز کنید ببینید شب شده و باید بخوابید و فردا نیز همین رویه را تکرار کنید. واقعا این روند زندگی چه معنی دارد؟ شما برای همین به دنیا آمده‌اید؟ افتادن در یک چرخه‌ معیوب و نادرست زندگی، آفت سلامتی ماندگار شما است. چرخه‌ زندگی‌تان نباید همیشه روی محور «خوابیدن، بیدار شدن، کار کردن» بچرخد. کار کردن به‌عنوان یک شغل، فقط یک بخش از زندگی انسان را تشکیل می‌‌دهد، در صورتی‌که زندگی ابعاد دیگری نیز دارد. ابعادی که نباید فراموش شوند. مثل سلامتی فکری و جسمی‌. نباید مراقبت از خودتان را فراموش کنید.

self esteem online course

۱. برای خودتان وقت بگذارید
پرمشغله بودن و تمرکز کردن بر کارهایتان، شاید بهانه‌ای باشد برای این‌که هرگز زمانی را به خود اختصاص ندهید. اما این بهانه را به‌راحتی می‌توانید برطرف کنید. فقط کافی است در طول شبانه روز ساعت‌هایی را تنظیم کنید که با ساعت کاری شما همزمان نباشند. مثلا قبل از ساعت ۸ صبح یا بعد از شام و یا هر زمان دیگری که کار نمی‌کنید، فقط برای خودتان صرف کنید. از صحبت کردن با اعضای خانواده گرفته تا هرکاری که از آن خشنود می‌شوید. این زمان را همیشه به خود اختصاص دهید زیرا به سلامتی شما کمک بزرگی می‌کند و باعث ایجاد تغییرات اساسی در زندگی‌ شما می‌شود.

۲. روزتان را با مدیتیشن آغاز کنید
هر روز قبل از هرکار فقط ۵ تا ۱۰ دقیقه مدیتشین داشته باشید. مدیتشین صبحگاهی می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها برای مراقبت از خود و کسب سلامتی ماندگار باشد. مدیتشین صبحگاهی، باعث افزایش خودآگاهی در طول روز می‌شود و موجب می‌گردد به آن‌چه واقعا در زندگی‌تان اهمیت دارد پی ببرید. با انجام یک مدیتیشن صبحگاهی، انرژی بیشتری در طول روز خواهید داشت، مثبت‌تر فکر خواهید کرد و شادتر خواهید بود.

مدیتیشن چیست؟ متمرکز کردن ذهن را مدیتیشن می‌گویند. در این‌جا ما از شما می‌خواهیم که ذهن خود را به چیزی مانند یک آوا، یک تصویر، یک صوت زیبا و هر چیزی که به تمرکز شما کمک بیشتری می‌کند، بسپارید.

۳. ورزش کنید
سعی کنید قبل از کار یا بعد از کار، به فضای آزاد بروید و ورزش کنید. دویدن با دوستان و گپ زدن با آن‌ها می‌تواند کمک زیادی به بالا بردن انرژی شما کند.

۴. خواب کافی را فراموش نکنید
خواب کافی برابر است با شادی بیشتر، سلامتی بیشتر و بهبود قدرت تصمیم‌گیری. همچنین خوابیدن، یعنی سم‌زدائی از مغز. برای این‌که بتوانید بهتر کار کنید لازم است مرتب باتری‌هایتان را شارژ کنید. خوابیدن، حکم شارژ کردن باتری بدن شما را دارد.

۵. روزانه یک شعر بنویسید
شاید در نگاه اول به نظرتان مسخره برسد ‌اما نوشتن هر روزه‌ یک شعر یا یک متن ادبی، به طرز شگفت‌انگیزی استرس و تنش‌های شما را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود ذهنتان بر روی جزییاتی باز شود که تا قبل از این قادر به دیدنش نبوده‌اید. نیازی نیست یک شعر بلند بنویسید بلکه یک جمله‌ کوتاه اما قوی و غنی کافی است که با آن روزتان را آغاز کنید.

20181106 171600AsE

۶. از وقایع هر روزتان یادداشت‌برداری کنید
این روزها سرعت زندگی خیلی زیاد است. آن‌قدر زیاد است که خیلی چیزها را خیلی زود فراموش می‌کنیم. اما یادداشت‌برداری از اتفاقات روزانه، باعث ماندگاری آن‌ها می‌شود. این کار می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید در لحظه‌ حال زندگی کنید و تمرکز بیشتری داشته باشید.

۷. با دوستان و خانواده صحبت کنید
دوستان یا خانواده‌ شما می‌توانند بزرگ‌ترین حامیان‌‌ و یاران شما باشند. حتی اگر خیلی پرمشغله هستید تلفن را بردارید و فقط در حد یک سلام‌ برای آن‌ها وقت بگذارید و در مورد چیزهای خوب حرف بزنید. این کار باعث تعادل ذهنی شما می‌شود.

۸. آرام آرام از خواب بیدار شوید
به ذهن و جسم خود فرصت دهید تا آرام آرام از دنیای خواب به دنیای بیداری منتقل شود. حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه به خودتان وقت دهید که بعد از بیداری از خواب، ذهن و بدنتان گرم شود و بعد از آن، سراغ کارهای روتین روزانه از جمله پاسخ دادن به ایمیل‌هایتان بروید. روزتان را با امواج منفی آغاز نکنید. هر زمان که بخواهید می‌توانید اخبار یا پیام‌هایتان را چک کنید آن‌ها جایی نمی‌روند.

۹. داستان‌های تخیلی بخوانید
علاوه بر مطالعه‌ کتاب‌هایی که دوست دارید، سعی کنید روزانه یک کتاب داستان نیز بخوانید. با این کار از دنیای کاری و روزمره جدا شده و وارد دنیای دیگر می‌شوید. با این کار ذهنتان را تازه‌ می‌کنید و وارد جهان خلاقیت می‌شوید. قسمت راست مغزتان را فعال می‌کنید. می‌توانید طور دیگری به جهان نگاه کنید و طور دیگری فکر کنید. متفاوت فکر کردن را یاد خواهید گرفت و از همه مهم‌‌تر روحتان را شاداب‌تر می‌کنید. برای داشتن سلامتی ماندگار، چه چیز بهتر از یک بعدازظهر و یک گوشه دنج و یک کتاب؟

itemeditorimage 5c78a1de0bfaf

۱۰. حرکات یوگا انجام دهید
سعی کنید علاوه بر سایر ورزش‌هایی که دوست دارید یا به‌طور حرفه‌ای دنبال می‌کنید، هفته‌ای دو یا سه بار نیز یوگا کنید. یکی از اصول یوگاه تمرکز ذهن است. پس جایی که به دور همه‌ حواس‌پرتی‌ها از جمله تلفن همراه و اینترنت باشد را انتخاب کنید و به تمرینات یوگا بپردازید. در این زمان قرار نیست به کارتان یا شرکتتان یا همکارانتان یا کارمندانتان فکر کنید. در این زمان و مکان، قرار است به مدت یک ساعت به فکر و جسمتان آرامش بدهید.

۱۱. به یک پادکست (موسیقی، صوت، رادیو و …) گوش کنید
بهترین کار برای داشتن یک ذهن تازه و برانگیخته، این است که پیاده‌روی کنید و به یک پادکست انگیزه‌بخش و شاد گوش دهید. به خودتان لطف کنید و به چیزی گوش دهید که به کار و شغلتان ربط نداشته باشد.

۱۲. با برنامه کار کنید
وقتی خودتان را مقید ‌کنید طبق برنامه‌ عمل کنید در نتیجه به خیلی از چیزهایی که باعث هدر دادن وقت و انرژی شما می‌شوند به‌راحتی نه می‌گویید. به این صورت، بسیاری از افراد یا نظراتی را که مانع حفظ سلامتی ماندگار شما هستند، رد خواهید کرد.

۱۳. مانند بچه‌ها بازی کنید
زمانی را درست مانند زمان بچگی برای بازی کردن اختصاص دهید. شاید تا به حال به این روش فکر نکرده‎اید و فقط کارهایی از قبیل ورزش یا یوگا یا مدیتشین را از نظر گذرانده‌اید اما چرا به بازی کردن فکر نمی‌کنید؟ بازی کردن یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن سلامتی ماندگار است. این کار شبیه یک نفس عمیق کنار دریاست.

برگرفته از سایت: http://ravanshenasesabz.com

این دختر آلمانی که دانشجوی کالج است، آپارتمان خودش را بهار امسال رها کرد. او می‌گوید همۀ ماجرا با مشاجره‌ای که با صاحبخانه‌اش داشت آغاز شد: «بلافاصله به این نتیجه رسیدم که دیگر نمی‌خواهم آنجا بمانم؛ و البته بیشتر دریافتم که اصلاً دلم نمی‌خواهد دیگر در هیچ جایی زندگی کنم.»

1

به جای نقل مکان به خانه‌ای دیگر، مولر اشتراک قطارهای آلمان را خرید که به او امکان می‌دهد رایگان سوار هر قطاری در این کشور شود. هم‌اکنون، او موهایش را در دستشویی قطار می‌شوید و مقاله‌هایش برای کالج را در حالی‌که با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت در حرکت است می‌نویسد. او می‌گوید از آزادی عملی که پس از رها کردن آپارتمانش داشته، لذت می‌برد: «وقتی سوار قطار هستم احساس می‌کنم در خانۀ خودم هستم؛ این‌طوری خیلی دوست‌های بیشتر و شهرهای مختلف را هم می‌توانم ببینم. مثل این است که همیشه در تعطیلات هستم!»

سبک زندگیِ غریب این دختر ۲۳ ساله، توجه رسانه‌ها را در آلمان به او جلب کرده است. او در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور گفت:‌ «می‌خوانم، می‌نویسم و از پنجره بیرون را تماشا می‌کنم. همیشه هم در حال ملاقات آدم‌های مهربان هستم. در قطار که هستی، همیشه کاری برای انجام دادن هست.»

از زمانی که مولر جسارت به خرج داد و آپارتمانش را به قصد زندگی در قطار رها کرد، کل زندگی او در یک کوله‌پشتی جا گرفته که شامل لباس‌هایش، لپ‌تاپ، برگه‌های دانشگاه و لوازم بهداشتی است.

تا به اینجا، تجربۀ او برخلاف مطالعاتی است که اخیراً انجام شده و مدعی بودند که «سفرهای طولانی‌مدت [خانه به محل کار و برعکس]، انسان را از پا درمی‌آورد.» از لحاظ مالی هم این سبک زندگی برای مولر منفعت داشته است. بهای بلیتی که او می‌خرد (برای اشتراک یک‌ماهۀ قطارها) ۳۸۰ دلار است؛ ۷۰ دلار کمتر از زمانی که اجارۀ آپارتمان می داد. با این همه، ارزان‌تر زندگی کردن تنها هدف مولر از این تغییر نبوده است.

او می‌گوید: «من می‌خواستم الهام‌بخش افراد باشم تا دربارۀ عادت‌هایشان و چیزهایی که آنها را نرمال و طبیعی می‌انگارند، از خود پرسش کنند.» مولر ادامه می‌دهد: «فرصت‌ها همیشه بیشتر از آن چیزی است که افراد تصور می‌کنند. ماجراجویی بعدی درست آن گوشه منتظر شماست؛ به این شرط که بخواهید پیدایش کنید.»

«فرصت‌ها همیشه بیشتر از آن چیزی است که افراد تصور می‌کنند.
ماجراجویی بعدی درست آن گوشه منتظر شماست؛
به این شرط که بخواهید پیدایش کنید.»

مولر مرتباً دیروقتِ شب هم در سفر است، با این همه سعی می‌کند در آپارتمان فامیل‌ها و دوستان هم بخوابد. اغلب اوقات، او در خانۀ نامزدش، مادرش یا مادربزرگش می‌ماند.

مولر در خصوص رابطه‌اش با نامزدش می‌گوید: «در حالت طبیعی، ارتباط ما بیشتر دورادور بود؛ ولی زندگی در قطار به من امکان داده همیشه او را ببینم.» او می‌افزاید: «بیشتر دوستانم هم عاشق این ایدۀ [زندگی در قطار] هستند، با این همه بعضی‌هایشان این روش را زیادی ماجراجویانه می‌دانند. بقیه اما واکنش‌شان بیشتر منفی بوده است؛ آنها احساس می‌کنند این واقعیت که من روش معمولِ زندگی را به پرسش کشیده‌ام، آزارشان می‌دهد.»

زندگی در قطار البته یک هدف دانشگاهی هم دارد: مولر این تجربۀ نامعمول را در وبلاگی مستند می‌کند. مقالۀ فارغ‌التحصیلی او بر پایۀ تجربه‌اش به عنوان «یک کوچندۀ مدرنِ سوار بر قطار» نوشته خواهد شد. تنها مشکل؟ «داشتن یک هدفون که بیشتر سروصداهای اطراف را ساکت کند ضروری است.»

فقط چهار روش در کسب‌وکار و زندگی وجود دارد که موجب تغییرات اساسی می‌شود.

Marketing and Sales

۱. انجام بیشتر برخی کارها:
نخستین روش این است که «بعضی کارها را بیشتر انجام دهید». چه کارهایی را باید بیشتر انجام داد؟ کارهایی را بیشتر انجام دهید که بهترین نتایج را از آن‌ها می‌گیرید؛ کارهایی که موفقیت‌آمیز هستند؛ فعالیت‌هایی که بیشترین و قابل پیش‌بینی‌ترین فروش و سودآوری را به همراه می‌آورند.

جالب اینکه بسیاری از شرکت‌ها این اصل اساسی را نادیده می‌گیرند. آن‌‌ها به جای مشخص کردن محصولات و خدماتی که در صورت صرف زمان و توجه کافی، ظرفیت موفقیت و سودآوری فراوان دارند، همه زمان و پول خود را صرف پیشبرد کل خط تولید می‌کنند.

۲. انجام کمتر برخی کارها:
دومین روش تغییر این است که برخی کارها را «کمتر انجام دهید». چه کارهایی را باید کمتر انجام داد؟ پاسخ ساده است. کارهایی را کمتر انجام دهید که نسبت به کارهای دیگر، نتایج کمتری به ‌دنبال دارند.

قانون ۸۰/۲۰ را در کسب‌وکار خود به کار گیرید. ۸۰ درصد محصولات و خدمات فقط ۲۰ درصد فروش و سود را به همراه دارند. بسیاری شرکت‌ها سیاست استراتژیک خاصی دارند که هر سال تولید ۱۰ تا ۲۰ درصد محصولات را متوقف می‌کنند و همزمان هدفی تعیین می‌کنند که هر سال ۲۰ درصد فروششان مربوط به محصولات و خدمات جدید باشد.

دو روش نخست تغییر کسب‌وکار و بهبود فروش این است که بعضی کارها را بیشتر و بعضی دیگر را کمتر انجام دهید. چه کارهایی را باید بیشتر یا کمتر انجام دهید؟

۳. انجام کاری جدید و متفاوت:
سومین روش تغییر نتایج فروش و بازاریابی، انجام کاری کاملا جدید و متفاوت است که یکی از سخت‌ترین اقدامات به حساب می‌آید. اغلبِ افراد به «گوشه امن» خود چسبیده‌اند و بدون توجه به آنچه در اطرافشان می‌گذرد، برای ماندن در آن مبارزه و تلاش می‌کنند.

این سندروم «عدم نوآوری» باعث شد شرکتی مانند نوکیا که فناوری اصلی آیفون و آی‌پد حاصل کار او بود در برابر آن فناوری‌ها مقاومت کند، زیرا می‌ترسید در کسب‌وکار فعلی‌اش اختلال ایجاد کند.

این یکی از ضعف‌های بزرگ در بازاریابی و فروش است. شرکت‌ها عاشق محصولات و خدمات فعلی خود می‌شوند و سپس سایر محصولات و خدماتی که شاید با کسب‌وکار فعلی‌شان متناسب باشد را پس می‌زنند. همین موضوع باعث سقوط بلک‌بری و نوکیا شد و هر سال موجب افول و انحطاط شرکت‌های کوچک و بزرگ بسیاری در سراسر دنیا می‌شود.

بنابراین برای بقا و موفقیت در بازار امروز چه باید کرد؟ گری هَمِل و سی.کِی. پراهالاد در کتاب فوق‌العاده خود «رقابت برای آینده» می‌نویسند «هر شرکتی باید پنج سال آینده را پیش‌بینی کرده و برای تسلط بر بازار در آن زمان تلاش کند». شما نیز باید همواره همین کار را انجام دهید.

آینده خود را بسازید
سپس دوباره به زمان حال فکر کنید و بپرسید «امروز چه کاری را آغاز کنیم که ۵ سال دیگر هدایت‌کننده کسب‌وکارمان باشد؟»
به چه محصولات و خدمات دیگری نیاز داریم؟ به چه مهارت‌ها و قابلیت‌های دیگری نیاز داریم؟ چه کارهایی را بیشتر و چه کارهایی را کمتر انجام دهیم؟ چه کاری را فورا آغاز کنیم تا این آمادگی را داشته باشیم که ۵ سال دیگر رهبر بازار شویم؟

بخوانید:
ایجاد مزیت رقابتی
شروع کاری جدید بسیار دشوار است. به همین دلیل کنفوسیوس می‌گوید «سفرهای طولانی با نخستین گام آغاز می‌شود». برای آغاز کاری جدید، اولین گام همیشه سخت‌ترین گام است؛ اما اگر می‌خواهید به جای اینکه قربانی آینده باشید، آینده را بسازید، نخستین قدم همیشه لازم‌ترین قدم است.

مایکل کامی، برنامه‌ریز استراتژیک جمله معروفی دارد «آن‌هایی که برای آینده برنامه‌ریزی نمی‌کنند، آینده‌ای ندارند».

برای رسیدن به چیزی که قبلا هرگز به آن نرسیده‌اید، باید کاری انجام دهید که قبلا هرگز انجام نداده‌اید. باید مهارت‌هایی را در خود پرورش دهید که قبلا نداشته‌اید. باید محصولات و خدماتی ارائه دهید که قبلا ارائه نداده‌اید. باید فردی متفاوت از گذشته خود شوید.

۴. توقف کامل برخی از کارها:
چهارمین راه تغییر زندگی و کار این است که انجام کارهای خاصی را به طور کامل متوقف کنید. کارهای زیادی وجود دارند که زمان و پولتان را صرف آن‌ها می‌کنید و شاید در یک بازه زمانی ارزشمند بوده‌اند،‌ اما دیگر ارزشمند و مهم نیستند. افراد بسیاری که تحت تاثیر گوشه امن خود هستند، زمان زیادی را صرف انجام کارهایی می‌کنند که اصلا لازم نیست انجام شود.

«تفکر از صفر» را در همه فعالیت‌های بازاریابی خود تمرین کنید. بپرسید «آیا در حال حاضر کاری را انجام می‌دهم که اگر تمام شود با دانش فعلی دوباره آن را انجام نخواهم داد؟»

آیا محصول یا خدمتی وجود دارد که اگر از صفر شروع می‌کردید با دانش فعلی خود به بازار ارائه نمی‌کردید؟ آیا کاری در بازاریابی و فروش وجود دارد که با دانش فعلی دوباره انجامش نخواهید داد؟ آیا فرایندی در کسب‌وکارتان وجود دارد که اگر تمام شود با دانش فعلی دوباره آن را آغاز نخواهید کرد؟

با پرسیدن دائم این سوالات، ذهنتان باز می‌شود و پذیرای امکانات جدید می‌شوید. خیلی جالب و تاسف‌آور است که بسیاری از شرکت‌ها اسیر کارهایی هستند که موجب صرف زمان و هزینه‌های غیر لازم می‌شود و با دانش فعلی‌شان هرگز دوباره آن‌ها را انجام نخواهند داد. اسیر ماندن در کارهای قدیمی و بی‌حاصل، از انرژی لازم برای ارائه محصولات و خدمات جدید متناسب با بازار امروز و یافتن راه‌های جدید برای بازاریابی آن‌ها می‌کاهد.

ذهنتان را باز نگه دارید
خلاق باشید. به گوشه امن پناه نبرید. به راهی نروید که کمترین موانع را دارد و همیشه همان کارهایی را انجام ندهید که در گذشته انجام می‌دادید. به دنبال راه‌هایی جدیدتر، بهتر، سریع‌تر، ارزانتر، ساده‌تر، مناسب‌تر و کم‌هزینه‌تر برای بازاریابی و فروش محصولات و خدمات باشید.

بدانید هر کاری که امروز انجام می‌دهید به زودی با بازارهای متغیر و رقابت‌های سخت، منسوخ می‌شود. پذیرای تغییر باشید و وقتی ایده‌ای به ذهنتان رسید، فورا و قبل از دیگران اقدام کنید. به گفته ساچل پِیج، بازیکن بیسبال «به عقب نگاه نکنید، شاید کسی در حال سبقت گرفتن باشد».

۵ گام کاربردی برای بالا بردن سطح هوشیاری

هوشیاری مهارتی است که امروزه توسط روانشناسان و دانشمندان علوم انسانی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.انسان امروزه به دلایل مختلف سطح هوشیاری پایین دارد، دقت نمایید خود ما در زندگی روزمره چهقدر نسبت به مسائل و رویدادهای اطرافمان توجه می‌کنیم، آیا اصلا لزومی دارد که متوجه باشیم؟

قطعا ما باید نسبت به رخدادهای مهم و تاثیر گذار زندگی خود هوشیار بوده و عدم توجه به این رخدادها باعث مسائل و مشکلات زیادی برای ما شده و ممکن است عواقب جبران ناپذیری برای ما داشته باشد بطور مثال اگر فردی نسبت به بیماری خود هوشیار نباشد ممکن است این مسئله باعث مسائل و مشکلات سلامت و حتی مرگ شود .

•  مسائل و مواردی را که بایستی به آن‌ها و هوشیار باشید را حتما بنویسید.
  • راه‌هایی پیدا کنید که بتوانید به توجهات خود اهمیت دهید.
  • پی‌گیری‌های لازم جهت رسیدن به خواسته‌های خود را انجام دهید.
  • برای خود لذت‌هایی در نظر بگیرید که مغز شما بداند در صورت توجه و هوشیاری فوایدی عاید می‌شود.
  • در پایان هر روز لیستی از مواردی که نسبت به آن‌ها هوشیار بوده‌اید را تهیه و مرور کنید.

05JOHNSON articleLarge